Úvodní stránka  »  Témata

Karolína Peake

Strana, která se narodila mrtvá

Vojtěch Navrátil | 15. 2. 2013 | Poznámky k událostem

LIDEM jsou od poloviny devadesátých let, kdy došlo k definitivní strukturaci českého stranického systému, po Unii svobody druhou stranou, jež získala zastoupení v exekutivě, aniž předtím kandidovala ve volbách. Obě strany pak bude s velkou mírou pravděpodobnosti pojit nejpozději od června příštího roku i neslavný konec v nejvyšších politických patrech. Jen mezičas parlamentní relevance bude pro spolek okolo Karolíny Peake mnohem kratší.

celý článek »

VyVrhlíci

Partaj internetových hlasování a přímé demokracie po vykopnutí z vlády nikoho nezajímá

Jakub Janda | 13. 6. 2012 | Poznámky k událostem

Věci veřejné jsou v červnu 2012 ve skutečně unikátní pozici. Po úspěšném volebním tažení a zisku čtyřiadvaceti křesel se strana vyhádala ze Strakovy akademie, její předseda je celospolečensky považován za neschopného maskota a dva její poslanci jsou nepravomocně odsouzeni. celý článek »

Meze galantnosti konzervativní koalice

Jan Frank | 4. 5. 2012 | Poznámky k událostem

Na celé rošádě týkající se rozpadu Věcí veřejných, vzniku platformy Karolíny Peake a nového startu vládní koalice je zajímavá snad jen jedna věc: řeší se, kdo je nebo by mohl být odpadlík, přičemž výklad je samozřejmě veskrze utilitární. Vcelku stranou, zřejmě kvůli všeobecnému odporu k Vítu Bártovi a strachu z levice, ale zůstává lehkost, s jakou „peakovci" provedli svou secesi a přimkli se k vládě. celý článek »

1


nahoru