Úvodní stránka  »  Témata

Jaromír Drábek

Par avion V.

O čem se píše na webech předních názorových magazínů a think-tanků

19. 11. 2013 | Par avion

Rozhovor s Marine Le Pen, Velká Británie na rozcestí a trable se zaváděním Obamacare. To všechno a mnohé další zaujalo redakci Revue Politika na stránkách předních názorových magazínů a think-tanků v období od 9. do 18. listopadu 2013. celý článek »

Jaká vlastně je?

Realita sociální reformy měsíc po spuštění

Ladislav Ptáček | 10. 2. 2012 | Poznámky k událostem

Po měsíci od spuštění sociální reformy, kdy byly veřejnosti ze strany oficiálních míst předkládány informace o tom, že vše je v pořádku, zničehonic přicházejí odvolání těch, kteří byli učiněni zodpovědnými za to, že to, co se dařilo zvládat s přijatelnými porodními bolestmi, je nefunkční. Co se to vlastně děje?
celý článek »

Jak pustit státu žilou

Ministr Drábek a „zásady, nikoli výsady“ v praxi

Vojtěch Navrátil | 27. 1. 2012 | Poznámky k událostem

I přestože ÚOHS tendr sociálních karet z dílny ministerstva práce dočasně pozastavil (aby ho nedávno posvětil), fakticky se nezastavilo vůbec nic a záhy byl oznámen jeho vítěz: Česká spořitelna. Dle mluvčí ministerstva byl vybrán i přes prozatímní stopku antimonopolního úřadu proto, aby nedošlo k prodlení. Dle mnoha odborníků ovšem soutěž proběhla nezvykle rychle. Proč tolik ministerstvo tlačilo na pilu? Opravdu za tím byla proklamovaná snaha odhalit ty, kteří dávky zneužívají k nákupu alkoholu, cigaret či k hazardu? celý článek »

1


nahoru