Úvodní stránka  »  Témata

Nizozemsko

Myšlenka evropského občanství je nebezpečná

Johana Typoltová | 11. 3. 2013 | Rozhovory

„Měli bychom přijímat jen tolik cizinců, kolik můžeme integrovat," říká v rozhovoru o české imigrační politice senátor Tomáš Grulich, historik a expert na migraci. celý článek »

Podzim přinese bouřky

17. 8. 2012 | Zaujalo nás...

Evropští lídři neprožívají odpočinkové léto. Angela Merkelová z hor v severní Itálii volala Mariu Montimu a slibovala, že pro euro udělá „vše potřebné". Italský premiér jezdil po evropských hlavních městech a snažil se, aby udržel úroky za úvěry co nejníže. Během své dovolené na ostrově Sylt přivítal německý ministr financí Wolfgang Schäuble amerického ministra financí Tima Geithnera. A muž, kterého všichni sledují, prezident Evropské centrální banky Mario Draghi, slíbil: „Do Polynésie nepojedu, je to příliš daleko." celý článek »

Geert Wilders: prohrané vítězství

Ondřej Šlechta | 12. 6. 2010 | Poznámky k událostem

Parlamentní volby v Nizozemsku skončily obrovským pozdvižením. Strana známého kritika imigrace a islámu Gerta Wilderse zaznamenala historický úspěch, získala 24 křesel . Pokračuje tak trend několika posledních měsíců, kdy téměř v každé zemi Evropské unie končí volby zajímavými výsledky, které ukazují na hromadné výměny generací a chuť voličů měnit často zatuchlé a okoukané osazení reprezentativních lavic. celý článek »

1


nahoru