Úvodní stránka  »  Témata

obnovitelné zdroje energie

Fotovoltaický amatérismus

Pavel Kohout | 28. 10. 2010 | Poznámky k událostem

Ve světle dramat kolem fotovoltaické energie vychází najevo ekonomický amatérismus na straně státu. V první řadě jde o samotnou formu dotací. Ponechme stranou diskusi, zda solární elektrárny mají, či nemají být zvýhodněny. celý článek »

Likvidace českého teplárenství

Jedno politické rozhodnutí ovlivní energetický výhled celého Česka

Dušan Šrámek | 3. 9. 2010 | Analýzy a studie

Kvůli nesmyslnému a populistickému rozhodnutí současného Nečasova kabinetu neprolomovat tzv. územní ekologické limity (ÚEL) čeká Českou republiku v krátkém čase závažný problém. Horní Jiřetín bude sice zachráněn, ale tisíce firem a téměř milion domácností, které jsou dnes závislé na dodávkách hnědého uhlí v systému centrálního zásobování teplem (CZT), budou muset za dodávané teplo platit až několikanásobně víc. Z odborné studie „Rizika a dopady vynucené přestavby velkých teplárenských zdrojů z důvodů nedostatku hnědého uhlí v příštím desetiletí", kterou zpracovala společnost Invicta Bohemica, je zjevné, že při pokračování současné úrovně těžby pouze uvnitř ÚEL, tedy bez jejich posunu do II. etapy lomu ČSA a Bílina, dojde k vyuhlení těžitelných zásob mnohem dříve, než se původně předpokládalo. celý článek »

Fotovoltaika bude zatěžovat peněženky domácností a firem i nadále

Dušan Šrámek | 2. 6. 2010 | Články a komentáře

Parlament po řadě diskusí konečně schválil novelu zákona č. 180/2005 o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. O co vlastně jde? celý článek »

1


nahoru