Úvodní stránka  »  Témata

rasismus

Par avion III.

O čem se píše na webech předních názorových magazínů a think-tanků

22. 10. 2013 | Par avion

Úspěchy evropských populistů, jež straší mainstreamové strany, nekončící debata nad soumrakem Spojených států, prezident Obama a jeho obrat o 180 stupňů a rasismus v Rusku. To všechno a mnohé další zaujalo redakci Revue Politika na stránkách předních názorových magazínů a think-tanků v týdnu od 15. do 21. října 2013. celý článek »

Mistrovství světa jako Potěmkinova vesnice

Bohumír Žídek | 8. 7. 2010 | Poznámky k událostem

O letošním mistrovství světa v kopané se nemálo hovořilo se vcelku velkým předstihem. Je to poprvé, co jej hostí africká půda. Mnozí to vidí jako jedinečnou příležitost pro celý kontinent. Avšak debaty provázely i početné hlasy předvídající problémy. V posledních dvaceti letech se totiž jihoafrickým folklorem stala nebývale vysoká kriminalita. Z toho pramenily i obavy o bezpečnost fanoušků a hráčů. Někteří to spojovali se skutečností, že africká mentalita se od té naší přece jen liší; že JAR je černou zemí. Je tomu ale skutečně tak? celý článek »

Kdo jsou novodobí bojovníci proti „závadným myšlenkám“?

Jak pracuje novodobá inkvizice

Ondřej Šlechta | 18. 8. 2009 | Poznámky k událostem

Některé reakce na novou desku hudebníka Aleše Brichty Deratizer znovu upozornily na závažný a opomíjený fenomén politické korektnosti. celý článek »

Praxe profesionálního lidskoprávnictví

O žalostném počínání ministra Kocába

Matyáš Zrno | 3. 8. 2009 | Poznámky k událostem

Ministři pro lidská práva mají v této zemi opravdu zvláštní dar naštvat drtivou většinu lidí. Jejich utkvělá snaha pomáhat obětem diskriminace je sice chvályhodná, jenže to nějak neumí vzít za ten správný konec. Nejnovější nápady páně Kocába o kvótách pro ženy v politice a o tom, kdo může za exodus Romů do Kanady (samozřejmě my), jsou jen poslední třešničkou na dortu ideologicky zabarveného profesionálního lidskoprávnictví. celý článek »

1


nahoru