Úvodní stránka  »  Témata

rozvojová pomoc

Paradox globální chudoby

29. 11. 2010 | Články a komentáře

Nicholas Eberstadt, který je držitelem Henry Wendt Chair v politické ekonomii na American Enterprise Institute, ve svém článku z říjnového vydání časopisu Commentary poukazuje to, že na Zemi budou i v dohledné budoucnosti žít stovky milionů lidí v absolutní bídě, přestože velká část světa zažívá bezprecedentní růst bohatství. celý článek »

Obchodovat, nebo pomáhat?

Hynek Fajmon | 26. 1. 2009 | Články a komentáře

Otázka, zda mají bohaté státy světa a jejich bohatí občané pomáhat chudým státům světa a jejich chudým občanům, nebo s nimi naopak více obchodovat, je velmi aktuální. Někteří lidé si myslí, že řešením je větší distribuce peněz v rámci tzv. rozvojové pomoci. Jiní jsou naopak toho názoru, že cestou z chudoby je rozvoj mezinárodního obchodu. K získání odpovědi se musíme nejprve podívat na dnešní stav světa. celý článek »

Proč pomoc nepomáhá?

Mojmír Hampl | 20. 12. 2008 | Články a komentáře

Proč standardní mezistátní rozvojová pomoc viditelně nefunguje? Proč pomoc vlád jiným vládám – či nadnárodních institucí vládám – nepomáhá? Soukromé podpůrné aktivity jedinců, nadací či obecně prospěšných společností ve vyspělém světě směrem ke světu rozvíjejícímu se nechme protentokrát stranou. celý článek »

1


nahoru