Úvodní stránka  »  Témata

podnikání

Likérky, growshopy a kdo dál?

Marek Numerato | 28. 2. 2014 | Zaujalo nás...

Také se domníváte, že u nás panují žalostné podmínky pro podnikání, které souvisejí s nadměrnou byrokracií spojenou se založením i provozem podnikání, daňovým zatížením a regulacemi, jimiž se firmy a živnostníci musejí řídit? celý článek »

Nepřipravme se o jednu z mála skutečných svobod EU

Směrnice o vysílání pracovníků musí zůstat, jak je

Ondřej Krutílek | 28. 6. 2010 | Analýzy a studie

Příští rok konečně uplyne sedmileté přechodné období na volný pohyb pracovních sil v EU. Jeden z mála liberálních konceptů EU má však znovu dostat na frak. V hledáčku protekcionistů je již delší dobu směrnice o vysílání pracovníků. Norma na první pohled nepřitažlivá, avšak se srovnatelnými dopady na svobodnou ekonomickou aktivitu, jež přináší svého času hojně medializovaná směrnice o službách. celý článek »

Ekonomika proti extremismu

9. 12. 2009 | Zaujalo nás...

Podle profesora mezinárodní politiky na Tufts University Valiho Nasra je klíčem k proměně muslimského světa rozvoj podnikatelské střední třídy. Podpořit by ji měl i Západ, říká ve svém článku v Newsweeku z 24. října 2009. celý článek »

Podnikání je „cool“

13. 4. 2009 | Zaujalo nás...

Státy začínají soutěžit o přívětivější podnikatelské prostředí, studenti se hrnou na školy a Světová banka každoročně publikuje hodnotící zprávu. Podnikání, po řadu let zatracovaná profese, je opět na výsluní. celý článek »

1


nahoru