Úvodní stránka  »  Články

Sloučení Revue Politika a revue Pravý břeh

Ondřej Krutílek, František Mikš | 6. 1. 2015
Poslat do Kindlu

K 6. lednu 2015 došlo ke sloučení brněnské Revue Politika a pražské on-line revue Pravý břeh. Obě revue budou nadále vycházet pod společným názvem Pravý břeh. Stránky www.revuepolitika.cz nezanikají, ale budou nadále přístupné jako on-line archiv všech textů z let 2009–2014 a v řadě případů i textů starších. Těšíme se na další setkávání na adrese www.pravybreh.cz.

Vážení čtenáři Revue Politika,

rádi bychom vám jménem naší on-line revue popřáli úspěšný rok 2015 a poděkovali za přízeň, kterou nám projevujete. Souběžně vás chceme upozornit na jednu velmi podstatnou změnu v našich vydavatelských aktivitách. K 6. lednu 2015 došlo ke sloučení brněnské Revue Politika a pražské on-line revue Pravý břeh. Obě revue budou nadále vycházet pod společným názvem Pravý břeh. K tomuto kroku nás vedla zejména potřeba vytvořit silnou on-line platformu pro diskusi nejen o pravicové politice, ale i o celkovém směřování naší země. Nemusíme jistě opakovat, že jsme velmi znepokojeni současným stavem na české poltické scéně a sílící oligarchizací českých médií, k níž v poslední době dochází.

Je nám samozřejmě líto, že opouštíme zavedenou značku, ale po mnoha diskusích jsme dospěli k názoru, že je třeba spojit síly. Ostatně podobné zaměření obou projektů, značná provázanost redakčního i čtenářského okruhu k tomuto kroku přímo vybízely. Není jistě náhodou, že myšlenka sjednocení obou revuí se poprvé objevila na pohřbu našeho kamaráda Ondřeje Ryčla, jenž v červenci loňského roku tragicky zahynul při nehodě na leteckých akrobatických závodech. Právě jeho lze pokládat za jakýsi symbolický svorník mezi oběma redakcemi. Patřil k zakladatelům a nejaktivnějším autorům Pravého břehu a od počátku rovněž k podporovatelům a příznivcům Revue Politika. Společný internetový projekt bychom proto rádi věnovali jeho památce.

Revue Politika se vždy soustřeďovala zejména na evropskou a mezinárodní politiku, přičemž domácí politikou se zabývala pouze okrajově. U revue Pravý břeh tomu bylo přesně naopak. V Revue Politika spočívalo vždy těžiště zejména v delších a odbornějších textech, přičemž krátké žurnalistické texty se objevovaly pouze v rubrice Poznámky k událostem. Naopak Pravý břeh chtěl být vždy revuí aktuální a polemickou, zaměřenou spíše na kratší a provokativní texty otevírající v české politice nová témata. Pevně věříme – a uděláme pro to maximum – že společný projekt nabídne to nejlepší z obou časopisů.

Závěrem máme pro všechny naše příznivce dobrou zprávu: stránky www.revuepolitika.cz nezanikají, ale budou nadále přístupné jako on-line archiv všech textů z let 2009–2014 a v řadě případů i textů starších.

Těšíme se na další setkávání na adrese www.pravybreh.cz.

Ondřej Krutílek, šéfredaktor

František Mikš, předseda redakční radynahoru