Úvodní stránka  »  Články

Par avion IV.

O čem se píše na webech předních názorových magazínů a think-tanků

5. 11. 2013
Poslat do Kindlu

Úpadek Británie, Saúdové jako černý Petr mezinárodní politiky a přebujelý špionážní aparát Spojených států. To všechno a mnohé další zaujalo redakci Revue Politika na stránkách předních názorových magazínů a think-tanků v týdnu od 29. října do 4. listopadu 2013.

Poklesy reálných příjmů britských domácností, pád země do deflační spirály, klesající úroveň vzdělanosti a populace a v neposlední řadě tikající zdravotní bomba v podobě enormního nárůstu obezity v populaci. To vše jsou symptomy dnešního úpadku Velké Británie, nad nímž se v deníku Telegraph zamýšlí Jeremy Warner.

Jeremy Warner: Harsh truths about the decline of Britain


Fareed Zakaria se v textu pro Time zastavuje nad nedávným odmítnutím Saúdské Arábie přijmout křeslo v Radě bezpečnosti. Není divu, myslí si autor, protože není v zájmu Rijádu podílet se na prosazování politiky OSN, už s ohledem na to, že Saúdům jde především o světové prosazování pozic vlastní interpretace islámu, ne mírová řešení, jak ostatně prokazují v Sýrii.

Fareed Zakaria: The Saudis Are Mad? Tough!


Richard Viguerie na stránkách magazínu Politico volá po tom, aby konzervativci znovu uchopili pojem „soukromí“. Dobu, kdy se jím zaštiťovali především libertariáni, změnil Edward Snowden a důkazy, v jaké míře sledují americké tajné služby toky komunikačních dat, a ovlivňují tak životy tisíců běžných Američanů.

Politico: Privacy is a conservative cause

Připravil Ondřej Šlechta.

Revue Politika 11/2013
Poslat do Kindlu

Diskuse


nahoru