Úvodní stránka  »  Články

ODS musí ihned odejít do opozice!

Hynek Fajmon | 23. 3. 2010
Poslat do Kindlu

Nejdůležitější aktuální událostí na naší politické scéně nejsou výroky Mirka Topolánka, ale tichá a rychlá instalace sociálního demokrata Šebesty do funkce ministra životního prostředí. Toto jmenování jasně ukazuje, že skutečná moc v této zemi se od krajských voleb 2008 trvale a soustavně přesouvá do rukou ČSSD, byť tato strana vytváří dojem, že za nic nenese odpovědnost a představuje jakousi "opoziční naději". To ale neodpovídá realitě. ČSSD s výjimkou několika málo radnic vládne prakticky všude a veřejnost to musí vědět. Proto musí ODS okamžitě odejít do opozice.

Pojďme si to zrekapitulovat: ČSSD nyní ovládá úplně všechny kraje, kde má své hejtmany. Kraje ročně hospodaří s cca 100 miliardami korun. Dále tato strana ovládá polovinu vlády ČR včetně ministerstva vnitra, zahraničí, zemědělství, životního prostředí, průmyslu a obchodu, práce a sociálních věcí a mnoha dalších, kde hospodaří nejméně s 600 miliardami korun. ČSSD rovněž ovládá významné radnice především moravských měst včetně druhého a třetího největšího města republiky - Brna a Ostravy.

ČSSD má pod kontrolou většinu veřejných peněz a na její volební kampani, o které nikdo neví, z čeho je skutečně financována, je to znát. Jak je možné, že se naši "investigativní novináři" o původ peněz na evidentně stamilionovou kampaň ČSSD nezajímají? ČSSD nyní tyto prostředky investuje do úplného ovládnutí republiky. Letos má v plánu vyhrát parlamentní volby, ovládnout celou vládu s tichou podporou komunistů a na podzim ovládnout Senát a ty radnice, kde dosud není zastoupena. Poslední zastávkou na cestě k absolutní moci ČSSD má být v roce 2013 získání postu prezidenta pro Jiřího Paroubka.

ODS vede od krajských voleb s ČSSD ústupové boje - a trvale je prohrává. Fatální chybou ODS byla především instalace tzv. úřednické vlády, která  úřednickou rozhodně není. Ve skutečnosti je to vláda, v níž nemá ODS žádnou možnost cokoli prosadit. Naopak. ČSSD si v této vládě dělá, co se jí zlíbí, a přitom se stále tváří jako opoziční strana.

Tuto schizofrenní situaci je nutné rychle vyřešit. ODS musí jít za každou cenu do opozice a národ musí mít ve volbách jasnou a zřetelnou volbu.

Moc ve státě již nyní drží ČSSD a musí za ni nést i veřejnou a přiznanou odpovědnost.

Revue Politika 3/2010
Poslat do Kindlu

Diskuse


nahoru